Poduszki meblowe

Poduszki meblowe, wkłady meblowe, wkłady do poduszek, poduszki na wymiar, wsady do poduszek

Produkujemy trwałe, komfortowe wkłady na oparcia i siedziska.

Jedno i wielokomorowe o dowolnym kształcie i grubości.

Poszewki z bawełny, poliestru i flizeliny.

Wysokiej jakości wypełnienia:

  • cięta pianka poliuretanowa
  •  kulki silikonowe
  • pierze
  • puch
  • mieszanki, również w wersji trudnopalnej
 

Szyjemy skomplikowane poduszki na każdy wymiar

Komfortowa poducha meblowa






Poduszka tapicerska na oparcie, z systemem prostopadłych przeszyć.
Wypełnienie z włókien silikonowych, frytki z pianki poliuretanowej lub mieszanek.


OEKO-TEX® STANDARD 100 – TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA

 

Jesteśmy w bliskim kontakcie z wyrobami włókienniczymi w ciągu całego naszego życia – dniem i nocą. Nosimy je blisko skóry, śpimy w nich, osuszamy się nimi, stosujemy je do dekoracji wnętrz itd. Czy nie jest dobrze wiedzieć, że tekstylia, niezależnie czy wykonane z włókien syntetycznych czy naturalnych, są wolne od substancji szkodliwych dla naszego zdrowia?

Kiedy robisz zakupy poszukaj znaku bezpieczeństwa – etykiety „Tekstylia godne zaufania zbadane na substancje szkodliwe według OEKO-TEX® Standard 100”.

Ten znak potwierdza, że produkt został przebadany przez niezależny instytut badawczy Stowarzyszenia OEKO-TEX® pod kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia i uzyskał pozytywne wyniki.

Rada:

Kiedy kupujesz tekstylia, poszukuj etykiety OEKO-TEX®.

OEKO-TEX® Standard 100 powstał w 1992 r. w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego na wszystkich poziomach produkcji wyrobu włókienniczego począwszy od wytwarzania przędz aż do produkcji wyrobu gotowego włączając akcesoria takie, jak zamki błyskawiczne, guziki.

Tekstylia oznakowane etykietą OEKO-TEX® spełniają wysokie wymagania humanoekologiczne.

Nasza zasada brzmi: Im większy kontakt produktu ze skórą, tym ostrzejsze kryteria musi on spełnić.

Nie ma znaczenia gdzie kupujesz tekstylia lub gdzie zostały one wyprodukowane: wszystkie produkty z etykietą OEKO-TEX® są bezpieczne ponieważ są wolne od substancji szkodliwych.

Gwarantujemy to dzięki jednolitym na całym świecie kryteriom OEKO-TEX®, które wszystkie laboratoria instytutów członkowskich są zobligowane stosować podczas systematycznego prowadzenia badań wyrobów włókienniczych.

Ponad 9500 firm z 80 krajów posiada swoje produkty przebadane przy zastosowaniu najnowszych technik laboratoryjnych i certyfikowane zgodnie z surowymi standardami badawczymi OEKO-TEX® uwzględniającymi parametry dla substancji szkodliwych według bieżących doniesień naukowych.

Możesz znaleźć markowe tekstylia ze znakiem OEKO-TEX® na całym świecie. Są one dostępne w różnych punktach sprzedaży detalicznej – sklepach, hipermarketach, w sprzedaży wysyłkowej.

Stowarzyszenie OEKO-TEX® zdołało być o krok naprzód w stosunku do swoich czasów. Oznaczenie substancji szkodliwych to tylko część jego działalności.

Odkąd zostało utworzone, Stowarzyszenie OEKO-TEX® odgrywa istotną rolę w ustanawianiu nowych kryteriów dla przemysłu poprzez prowadzenie badań naukowych oraz rozwój metod badawczych.

Badania uwzględniają substancje zakazane lub regulowane przez prawo takie, jak np. kancerogenne barwniki azowe.

Poza tym, badania dotyczą substancji chemicznych uznanych jako stanowiące zagrożenie dla zdrowia. Od wielu już lat, Stowarzyszenie OEKO-TEX® wykluczało stosowanie barwników alergogennych chociaż nie ma prawnych regulacji dotyczących ich stosowania.

W trosce o zdrowie kryteria obejmują także parametry takie, jak: wysoka odporność wybarwień i przyjazne dla skóry pH.

Jeśli chcesz znaleźć tekstylia, które są bezpieczne z humanoekologicznego punktu widzenia, etykieta OEKO-TEX® jest na to dowodem.

Nawet po przeprowadzeniu badań i wydaniu certyfikatów dla przedsiębiorców, wykonywane są okresowe badania kontrolne wyrobów pobranych z punktów sprzedaży detalicznej. Kontrola dotyczy 15% wydanych certyfikatów.

Dodatkowo, Stowarzyszenie OEKO-TEX® prowadzi ciągły monitoring certyfikowanych firm. Niezależni audytorzy oraz instytuty certyfikujące wizytują firmy w celu dokonania oceny czy system zapewniania jakości spełnia wymagania OEKO-TEX®.

Tylko te wyroby mogą być oznakowane znakiem OEKO-TEX®, których wszystkie składniki, bez wyjątku, spełniają wymagania kryteriów badawczych. Tak więc, oprócz tkaniny i nici, także akcesoria: guziki, zamki błyskawiczne, podszewki, wkłady odzieżowe są badane na obecność substancji, które mogłyby być szkodliwe dla naszego zdrowia.

W końcu, całość jest tak dobra, jak jej części składowe.

Wszystkie firmy – począwszy od wytwórców przędzy, tkalni, dziewiarni, wykończalni, poprze producentów odzieży i sprzedawców - biorą pod uwagę wymagania OEKO-TEX® Standard 100 podczas codziennej produkcji i tym samym zdobywają Twoje zaufanie do tekstyliów poprzez deklarację i wdrożenie tych wymagań.

Z ponad 90 tysiącami certyfikatów wydanych do tego czasu etykieta „Tekstylia Godne Zaufania” jest najbardziej znaną i rozpowszechnioną na całym świecie etykietą dla wyrobów włókienniczych zbadanych na substancje szkodliwe.

Bielizna pościelowa jest badana zgodnie z wymaganiami OEKO-TEX® dla produktów w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Materace, poduszki, poszewki z etykietą OEKO-TEX® nie zawierają substancji szkodliwych w ilościach, które mogłyby stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Biorąc pod uwagę, że jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku powinniśmy zadbać o to, by czas tam spędzony był tak relaksujący i zdrowy jak tyko to możliwe.

Wielkogabarytowe wyroby produkowane z pianki są również dostarczane do badań laboratoryjnych, gdzie muszą sprostać dodatkowym wymaganiom dotyczącym emisji związków lotnych.

Zrób coś dodatkowego dla swojego zdrowia – używaj tekstyliów zbadanych na obecność substancji szkodliwych.

Stowarzyszenie OEKO-TEX® prowadzi kompleksowe badania i skrupulatny monitoring w celu zapewnienia, że produkty znakowane etykietą OEKO-TEX® są nienaganne z humanoekologicznego punktu widzenia.

Jeśli chcesz nie tylko dbać o swoje zdrowie, ale również przedłużyć żywotność twoich tekstyliów, możesz tego dokonać w prosty sposób poprzez właściwą ich pielęgnację.

W celu utrzymania tekstyliów w dobrym stanie stosuj detergenty do prania wedle zaleceń i bądź świadom/a twardości wody w twoim domu. Postępuj zgodnie z przepisem konserwacji znajdującym się na etykiecie produktu. Dodawaj odpowiednią ilość detergentu biorąc pod uwagę stopień zabrudzenia oraz sortuj tekstylia według kolorów. To powinno zapewnić odpowiednie rezultaty.

Sposobem na redukcję kosztów energii jest obniżenie temperatury prania.

Podczas suszenia możesz naprawdę zaoszczędzić i pomóc środowisku naturalnemu – polegaj na ładnej pogodzie, nie używaj suszarki bębnowej, rozwieś pranie na świeżym powietrzu. Suszarki bębnowe zużywają więcej energii niż pralki.

Tekstylia, które mają kontakt z wrażliwą skórą niemowląt i małych dzieci są poddawane bardziej rygorystycznym badaniom. Dla przykładu, barwniki użyte do barwienia tkanin mających zastosowanie w łóżeczkach dziecięcych, bieliźnie, wyrobach frotowych itd. muszą być również odporne na ślinę. Warto zauważyć, że wielu producentów stosuje się do tych specyficznych wymagań nawet w przypadku wyrobów włókienniczych nie przezn